چند سال پیش و در پی آشنایی با کتاب های دکتر ژوزف مورفی و دکتر وین دایر به مباحث روانشناسی و روانشناختی علاقه مند شدم و طی سال های گذشته به مطالعه بیش از 100 کتاب و مقاله علمی درباره روانشناسی، تفکر، قدرت ذهن و ... مشغول بودم. طی این سال ها همواره آرزوی آن داشتم که آموخته ها و دانش خود را در اختیار سایرین و بخصوص هم میهنان عزیز خود قرار دهم.
اندیشه و فکر ثروتی است بی پایان، معدنی غنی تر از طلا در درون آدمی که به هر میزان که اراده کنید می توانید از این معدن بی انتها و نامتنهایی استخراج و برداشت کنید.
اندیشه و فکر همانند یک آهنربای بزرگ عمل نموده که هرآنچه به آن فکر کنیم آن را به سوی ما جذب می کند. حال به خوبی ها فکر کنیم یا به بدی ها، به عشق فکر کنیم یا به نفرت، به موفقیت و خوشبختی فکر کنیم یا به بدبختی و درماندگی، به سلامتی فکر کنیم یا به مریضی و بیماری. هر آنچه بخواهید و به آن فکر کنید همان می شود.
هر آنچه ما هستيم، نتيجه‌ي افكار خود ماست (بودا)
اگر فکر می کنید که موفق می شوید یا شکست می خورید،در هر دو صورت درست فکر کرده اید (هنری فورد)
زندگی هر کسی افکاری است که او را دربرگرفته است. (رالف واندو امرسون)
در دنیای انسان همه چیز از فکر آغاز می شود و فکر اولین قدم برای رسیدن به هر دستاوردی برای بشر است. اصولا پدیده فکر، واحد مستقلی در وجود انسان نیست که او بتواند در هر لحظه اندیشه های مثبت، خلاق، هدفمند، سازنده روحیه ساز و مولد تولید نماید. زیرا؛
فکر از نظام باور های انسان دستور می گیرد.
انسان همانگونه که باور داشته باشد می اندیشد. پس آنچه که انسانی را از انسان دیگری متمایز میسازد باورهای اوست.اصولا فرق بین انسانها، فرق میان باورهای آنان است. قانون زندگی قانون باورهاست. باور های عالی سرچشمه همه موفقیت های بزرگ است.
باورها تعیین کننده کیفیت اندیشه ها و اندیشه ها عامل اولیه اقدام ها و اقدام ها عامل اصلی دستاوردهاست.
حال آنکه یک ارتباط دوسویه قوی و پایدار فی مابین تفکر و باور وجود دارد. زیرا با تفکر و اندیشه میتوان باور ساخت و با داشتن باوری عالی و مثبت میتوان فکری سازنده و مولد ایجاد نمود.
لذا برآن شدیم تا در این پایگاه اینترنی بنام آکادمی اندیشه با شناخت و نحوه کار فکر و ذهن و ساختن باورهای عالی زندگی این دنیا و آن دنیایمان را با کمک و یاری یکدیگر بسازیم...
از شما دوستان ارجمند و عالی قدر خواستارم با مطالعه و مشاهده سایت و صفحه فیسبوک، همچنین با تعامل ، انتقاد و پیشنهاد و معرفی این سایت و صفحه فیسبوک آن به دوستان خود ما را در این مسیر یاری و مسئلت نمایید.
با آروزی موفقیت، سلامت و شادی برای تک تک شما عزیزان و همراهان گرامی
هومن باغبان